Akdeniz Üniversitesi

Kültürlerin Kardeşliği

Kültürlerin Kardeşliği Afiş

Projemizin genel hedefi kültürlerarası çatışmayı engellemek, ekonomik, sosyal, kültürel alanda, yerli ve yabancı gençlerin birbirlerini desteklemelerini sağlamaktı. Bu nedenle projemiz “Kültürlerarası Dostluk” esasına dayanmaktaydı. Hedef kitlemiz öncelikle AB Eğitim ve Gençlik Programları'ndan yararlanmaya hak kazanan veya farklı programlar kapsamında yurtdışına gidecek veya yurtdışından gelecek gençlerdi.

            Projemizin hedef kitlesi öncelikle AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında Ülkemize gelen ve ülkemizden giden öğrencilere yönelik destek çalışmaları sonucunda gençler konaklama, kentte yaşam, oturma izni, uygun alışveriş yerleri…gibi konularda akranlarından destek görmek isteyen ve ülkeye gelmeden –ülkeden gitmeden tereddüt yaşayan gençlerdi. Proje süresi boyunca tüm planlamalarımız ve uygulamalarımız, hedef kitlemizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak gerçekleştirildi. Projemizi yazarken de belirttiğimiz gibi planlama ve uygulama sürecimiz yaygın öğrenim tekniklerine dayandı. Bu bağlamda deneyim paylaşım paneli, gençlik bilgilendirmesi aktivitesi ve Dil Kampı yaptık bunun sonucunda ise kitapçığımızı hazırladık. Projemiz aracılığı ile kültürlerarası öğrenme ve iletişime yön verecek oyunlar ile de bilgilendirme seminerimizi gerçekleştirdik. Projemiz süresince farklı kültürler hakkında bilgi ve deyime sahip kişiler ile paylaşımlar yaptı. Uluslararası Dil Kampı Aktivitemiz ile hedef kitlemiz kamp süresince farklı ülkelerinden gelen gençlerle birlikte evrensel ortamın tadını çıkarıp paylaşmayı tattı bunun yanı sıra gönüllülüğü ve işbirliğini yeni bakış açıları ile pekiştirdi.

Bir dil=Bir insan, Bir insan= Bir Renk, Bir Renk=Bir Ülke, Bir Ülke=Bir Tat demektir!

Proje ekibimiz uluslararası alanda büyük önem arz eden ‘’DİL’’ kavramında yola çıkarak Akdeniz Üniversitesinin Uluslararası Gençlik Merkezi olma yolunda ilerleyen Adrasan Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde İngilizce Dil Pratik Kampı organize edecektir.

Neden Uluslararası Dil Kampı ?

  • Günümüzde yerli ve yabancı her genç yabancı dil biliyor fakat etkin kullanamıyor!
  • İş başvurularında veya mülakatlarda bildiği dili konuşamıyor!
  • Sınavlarda başarılı oluyor fakat pratikte yetersiz kalıyor!

VE HEPİMİZ ŞİKAYET EDİYORUZ !

  • İngilizce biliyorum fakat pratik yapma imkanım yok!
  • Dil Kursları çok Pahalı!
  • Okuldaki Konuşma gruplarında yer yok!
  • İngilizce biliyorum fakat konuşmaktan çekiniyorum!
  • Dili günlük hayatta yeterince kullanamıyorum!

O zaman Şikayete yer yok diyorsanız!!!!!!!!!!!! Bu proje tam size göre!

Sizleri Neler mi Bekliyor!

Bu kampta her şey İngilizce pratik üzerine kuruludur: Hayal Edin:  Yemek yerken kahve içerken, dış mekan aktivitelerinde, kültürlerarası gecede, organizasyonlarınızı tanıtırken, Adrasan’ı tanırken tamamen İngilizce konuşulacaktır. Ulusal Ajansın 3 bağımsız eğitmeni eşliğinde yaygın öğrenim teknikleri kullanılarak atılan her adım, yapılan her aktivite tamamen dil pratiği üzerine kurulu olacaktır.   Bu kampta başka dil konuşmak yasak olacaktır.

Katılımcı Profili

1)İngilizce seviyesi orta düzeyde olan ( intermediate) ve geliştirmek isteyen

2)18-26 yaş aralığında bulunan,

3)Yerli ve Yabancı uyruklu olan ve öğrenimine Türkiye’de devam eden

4)Dil pratiğine ihtiyaç duyan  her genç!  projemizden yararlanabilir.

Sayfa Özeti: Kültürlerin Kardeşliği

Anahtar Kelimeler: