Akdeniz Üniversitesi

Video Yarişmasi için Çağri: Yeşilay ile Yeşil Akdeniz!

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin koordinatörlüğünde Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ne başvurusu yapılan ve kabul edilen “Yeşilay ile Yeşil Akdeniz Projesi” başlıyor. Bu proje Akdeniz Üniversitesi başvurusu ile hazırlanmış olup Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından finanse edilmektedir.

Proje ile Akdeniz Üniversitesi’nde Yeşilay faaliyetlerine ilişkin bilincin yerleşmesi ve duyarlılığın artması, Bosna Hersek Yeşilay’ı ile Akdeniz Bölgesindeki Üniversite Yeşilay Kulüpleri arasında karşılıklı işbirliği ve iletişim ağının geliştirilmesi, Yeşilay Topluluğunun kurulması, üniversite gençlerinin alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele edebilmeleri için alternatif uygulamalı terapi yöntemleri ve çalışma şekilleri hakkında bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu video yarışmasının amacı, Akdeniz Üniversitesi’nde Yeşilay faaliyetlerine ilişkin bilincin yerleşmesi ve duyarlılığın artması, üniversite gençlerinin alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele edebilmeleri yönünde teşvik etmektir.

Ortak Kuruluşlar:

Bosna Hersek Yeşilayı
Süleyman Demirel Üniversitesi/Isparta
Akdeniz Üniversitesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi

Kısa Videoların Konusu:

Yeşilay faaliyetleri, alkol ve madde bağımlılığı, gençler üzerinde etkileri, başarı hikayeleri gibi yeşilay ile ilişkiler herhangi bir konuda çekilen 1 dakikalık video ile başvuru yapılabilir.

Kimler başvurabilir:

  • Akdeniz Üniversitesi öğrencileri
  • Başvurular bireysel ya da grup halinde yapılabilir.

Nasıl başvurulur:

  • Aşağıdaki başvuru formunu bilgisayar ortamında doldurunuz ve tarayarak iro@akdeniz.eud.tr adresine gönderiniz. Videonuzu teslim ederken başvuru formunun ıslak imzalı nüshasını elden teslim ediniz.
  • Videonuzu aşağıda belirtilen formatlarda tamamladıktan sonra, bir CD veya DVD’ye yazdırın. CD/DVD’nin üzerine adınızı-soyadınızı yazınız ve bir CD zarfına koyarak Ofisimize teslim ediniz. (Rektörlük Binası 6. Kat 606 No’lu oda)
  • Bütün başvuru sahipleri, ön elemeyi geçerek yarışmaya ve gösterime hak kazanan videoların ileride yalnızca ticari olmayan kültür faaliyetlerinde izleyicilere sunulması, TV’lerde gösterilmesi ve çoğaltılmasını kabul etmekle yükümlüdür.

Video süresi, tarzı ve formatına ilişkin kurallar:

  • Videonun süresi: 1dk
  • Format: MPEG, MOV, AVI, WMV, FLV
  • Videolardaki uygunsuz kelimeler ya da fotoğraflar, saldırgan ve sakıncalı materyaller kabul edilmeyecektir.
  • Yarışmaya gönderilen eser içerisinde telif hakkını ihlal edecek özgün olmayan metin, görüntü, müzik vb. kullanılmamalıdır. Ayrıca katılımcının yarışma bitimine kadar eserini herhangi bir internet mecrasında sergilemesi yasaktır.

Jüri:
Videoların seçim ve gösterim programı Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi çalışanlarından oluşan bir jüri tarafından kararlaştırılır. Berabere kalma durumunda Proje Yasal Temsilcisi‘nin temsilcisinin iki kere oy kullanma hakkı vardır. 19 ve 21 Nisan 2017 tarihlerinde en iyi videolar Akdeniz Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nde gösterilecektir. Videoların sahipleri bu bu toplantılara katılmaya davet edilecektir.

Ödüller:
3.lük ödülü: Kulaklık, 2.lik ödülü : Powerbank, 1.lik ödülü: Tablet

Son başvuru tarihi: 17.04.2017    Saat: 16.30

Detaylı bilgi için sorularınızı iro@akdeniz.edu.tr adresine 14 Nisan 2017’ya kadar gönderebilirsiniz.

Sayfa Özeti: Video Yarişmasi için Çağri: Yeşilay ile Yeşil Akdeniz!

Anahtar Kelimeler: