Akdeniz Üniversitesi

2017/2018 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları

Sevgili Öğrencilerimiz,

AB Bakanlığı - Ulusal Ajans tarafından 2017/2018 eğitim–öğretim yılı için üniversitemize tahsis edilecek hibe ve kontenjan miktarları henüz belirlenmemiştir. Ancak Erasmus+ Programı Öğrenci Seçimleri kapsamında yapılan öğrenci yerleştirmeleri, bir önceki akademik yıl içinde gerçekleşen hareketlilik sayıları dikkate alınarak Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisimiz tarafından tamamlanmıştır.

2017-2018 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Öğrenci Hareketliliği yerleştirme sonuçları aşağıdaki listelerde yer almaktadır.

Asıl ve yedek öğrenci seçimleri aşağıdaki kriterlere göre belirlenmiştir:

- Erasmus+ başarı puanları (%50 yabancı dil+ %50 not ortalaması ve özel durumlar),
- Üniversitemizin Erasmus+ İkili anlaşmalarında yer alan kontenjanlar
- Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilecek tahmini kontenjanlar.
- Akademik birimlere gelen-giden Erasmus+ öğrenci sayısı,
- Akademik birim içindeki öğrenim/staj hareketlilik sayısı,
- Her bölüm/program ve Ana Bilim Dalına bir öğrenci hakkı,

 • Erasmus+ Yabancı Dil Sınav notu 50’nin altında olan, akademik not ortlaması Lisans için 2.20/4.00, Lisanüstü için 2.50/4.00’nin altında olan ve eksik belge nedenleriyle başvurusu geçersiz olan öğrencilerimiz yerleştirilemediği için isimleri listelerde yer almamıştır.

Erasmus+ Oryantasyon Eğitimi

 • Erasmus+ Programından asıl ve yedek olarak yararlanmaya hak kazanan öğrencilerimiz için 2017  "Erasmus+ Oryantasyon Eğitimi" düzenlenecektir. Öğrenim ve Staj hareketliliği için yerleştirilen tüm öğrencilerimizin oryantasyon eğitimine katılması önem arz etmektedir.

Oryantasyon Eğitimi Tarihi ve Saati: 18 Mayıs 2017 Perşembe, 13.30-15.30
Yeri
: Turizm Fakültesi Nuri Özaltın Konferans Salonu

ERASMUS+ ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ ÖĞRENCİSİNİN SORUMLULUKLARI

 • —Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği kapsamında asıl olarak yerleştirilen  öğrenciler, gidecekleri üniversitenin başvuru formu ve talep ettiği diğer belgeleri araştırarak temin etmelidir. Öğrenciler, gerekli işlemleri son başvuru ve evrak ulaştırılması gereken tarihleri göz önünde bulundurarak yerine getirmelidir.
 • Öğrencilerin, başvuru formlarını, gidecekleri üniversitenin son başvuru tarihlerini dikkate alarak 1 hafta öncesine kadar eksiksiz bir şekilde Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne teslim etmeleri gerekmektedir. 
 • Seçilen öğrencilerimizin başvuru formları Ofisimiz tarafından gönderilecek olup, başvuruların zamanında ve eksiksiz olarak tamamlanmasında sorumluluk öğrenciye aittir.
 • Öğrencilerin, gidecekleri üniversitenin Başvuru Formunu (Application Form) doldurup karşı tarafa gönderdikten sonra kabul edildiklerine dair karşı kurumdan Kabul Mektubu (Letter of Acceptance) belgesi temin etmesi gerekmektedir.
 • Öğrenciler, dönem başında öğrencisi olduğu ilgili bölüme ait kaydını yenilemelidir. Ancak ders kaydı yapmasına gerek yoktur. Erasmus+ öğrencisi, gideceği Üniversiteye herhangi bir kayıt yada harç ücreti ödemez.

ERASMUS+ STAJ HAREKETLİLİĞİ ÖĞRENCİSİNİN SORUMLULUKLARI

 • —Staj faaliyeti için önceden hazırlanmış bir kurumlararası anlaşma olması şartı yoktur.
 • —Staj faaliyetine başvuracak öğrencilerin staj yapacakları kurumu kendileri bulmaları gerekmektedir.
 • —Staja ev sahipliği yapacak kuruluşlar; işletmeler, eğitim merkezleri, araştırma merkezleri ve işletme tanımına uygun diğer kuruluşlar olabilir.
 • —Diplomatik temsilcilikler, Avrupa Birliği Kurumları ile Avrupa Birliği (Topluluk) Programlarını yürüten kuruluşlar bu faaliyet kapsamında ev sahipliği yapamazlar.15 Mayıs 2017 tarihinden itibaren Erasmus+ Programı Öğrenci Staj Hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanan öğrenciler (hibeli ve/veya hibesiz) staj yeri bulmak için staj yapmaya hak kazandıklarına dair yazılarını Rektörlük Uluslararası İlişkiler Ofisi’nden temin edebilirler.
 • Erasmus+ Staj Hareketliliğinden minimum 2 ay maksimum 12 ay yararlanılabilir. Ancak Üniversitemiz tarafından staj hareketliliğine yerleştirilen öğrenciler programdan hibeli olarak 2 ay yararlanabileceklerdir.
 • Erasmus öğrencilerinin işlemleri, öğrenci görüşme gün ve saatleri içerisinde (hafta içi her gün 10.00-11.00 ve 15.00 – 17.00 saatleri arasında) gerçekleştirilmektedir.

FERAGAT DURUMU

 • Erasmus+ Öğrenim/staj hareketliliğinden asıl olarak yararlanmaya hak kazanıp hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin feragat dilekçelerini 30 Mayıs 2017 tarihine kadar Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Asıl olarak yerleştirilen öğrencilerin haklarından feragat etmesi durumuda yerlerine yedek öğrenciler başarı puanlarına göre yerleştirilecektir.

Başarı dileklerimizle,


Akdeniz Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi

İletişim:
E-mail:
outgoing@akdeniz.edu.tr
Tel: 0 242 310 66 40 / 28 47

Sayfa Özeti: 2017/2018 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları

Anahtar Kelimeler: