Akdeniz Üniversitesi

Yunanistan’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi için Katılımcı Çağrısı

Ofisimiz tarafından ortak olarak yürütülen Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi kapsamında 3-12 Ekim 2017 tarihleri arasında Yunanistan’da gerçekleşecek olan proje için 3 (1 kız, 2 erkek) katılımcı seçilecektir. 

Projenin Hedefi:

  • Katılımcıların sosyal hayata aktif katılımını sağlamak, ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda uluslararası   alanda deneyim ve beceri elde etmelerine katkıda bulunmak,
  • Katılımcıların gönüllülük bilincine vararak kendilerine sunulan imkân ve olanaklardan yararlanmalarına aracı olmak, yaygın öğrenim teknikleri ile tanışmalarını sağlamak,
  • Katılımcıların yeterliliklerini geliştirmelerine; sosyal açıdan ilgili konularda farkındalık kazanmalarına; özellikle akran öğrenimi aracılığıyla yeni kültürler ve alışkanlıklar keşfetmelerine; dayanışma ve arkadaşlık gibi değerleri güçlendirmelerine olanak tanımaktır.
  • Proje kapsamında youthpass sertifikası verilecektir.

Proje Tarihleri: 3-12 Ekim 2017

Projenin Yeri: Kalamata, Yunanistan

Katılımcı Ülkeler: Yunanistan, Türkiye, İtalya, İspanya, Tunus

Finansal Destek:  Proje kapsamında seyahat, konaklama ve yemek masrafları Yunanistan’daki proje koordinatörü kurum tarafından proje bütçesinden karşılanacaktır. Katılımcılara Antalya-Kalamata seyahat giderleri için gidiş-dönüş toplam 275 Euro ödeme yapılacak olup bu tutarın üzerinde olan seyahat masrafı katılımcıya aittir.

Başvuru detayları ve şartları:

-Akdeniz Üniversitesi öğrencisi olmak,

-18-30 yaş aralığında olmak,

-Orta seviyede İngilizce dil yeterliliğine sahip olmak. (Yabancı Dil Belgesi sunan başvuru sahiplerine öncelik verilecektir).

-Seçilen katılımcılara projenin tüm detayları ve haftalık faaliyet programı ayrıca gönderilecektir.

Başvuru Belgeleri: 

Başvuru Yeri:

-evs@akdeniz.edu.tr e-mail adresi

Son Başvuru Tarihi: 24 Ağustos 2017 Perşembe saat 12.00 (Bu tarih ve saatten sonra gönderilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.)
 
Mülakat tarihi: 24 Ağustos 2017 Perşembe 
Mülakat Saati: 14.00
Mülakat Yeri: Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Rektörlük Binası 6.Kat
 
Seçim Süreci:
Başvurular değerlendirildikten sonra mülakata katılmaya hak kazananların listesi web sayfamızda ilan edilecek olup ayrıca başvuru sahiplerine telefon ile bilgi verilecektir

İletişim Bilgisi:
E-mail: evs@akdeniz.edu.tr
Telefon: +90 (242) 310 21 25 / 21 95

Başarı dileklerimizle,

Akdeniz Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi

Sayfa Özeti: Yunanistan’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi için Katılımcı Çağrısı

Anahtar Kelimeler: