Akdeniz Üniversitesi

Erasmus+ Ortak Ülkeler ile Hareketlilik Projeleri Başvurusu (12.01.2018)

Akdeniz Üniversitesi’nin Değerli Mensupları,

Bilindiği üzere, ülkemizde 2004 yılından bu yana uygulanan Erasmus programı aracılığı ile Avrupa'da bulunan program ülkelerine yükseköğretim öğrenci ve personel hareketliliği gerçekleştirilmesi mümkün olmuştur. 2015 yılı itibari ile başlayan, Erasmus+ Programı ile birlikte söz konusu faaliyetin uygulama alanı genişletilmiş ve yükseköğretim öğrenci ve personel hareketliliği faaliyetinin “Ortak Ülkeler” olarak adlandırılan birçok ülke ile gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir. Uluslararası İlişkiler Ofisimiz tarafından başvurusu yapılan ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen Kazakistan (2015 dönemi) ve Brezilya (2016 dönemi) ile projelerimiz tamamlanmış olup Moldova, Rusya, Sırbistan, Sri Lanka (2017 dönemi)  ile Erasmus+ Programı Ortak Ülkeler Hareketlilik Projelerimiz başarı ile yürütülmektedir.

2018 yılı için yeni teklif çağrısı dönemi kapsamında, Erasmus+ Programı Ortak Ülkeler ile Hareketlilik Proje Başvurularının Ulusal Ajans’a sunulması için son başvuru tarihi 1 Şubat 2018’dir. Üniversitemiz tarafından sunulacak olan proje başvurularını Uluslararası İlişkiler Ofisimiz değerlendirerek Ulusal Ajans’a iletecektir. Bu sebeple, proje başvurusunda bulunmak isteyen akademik personelimizin 22 Ocak 2018 tarihine kadar proje başvuru talep formlarını Ofisimiz abprojeleri@akdeniz.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Akdeniz Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi

Web: http://uio.akdeniz.edu.tr/tr
Twitter'da takip etmek için https://twitter.com/AkdenizUni_IRO
Facebook'ta takip etmek için http://www.facebook.com/pages/Akdeniz-University-International-Relations-Office/410046289074343

Sayfa Özeti: Erasmus+ Ortak Ülkeler ile Hareketlilik Projeleri Başvurusu (12.01.2018)

Anahtar Kelimeler: